Loading…

Mechanika Pojazdów Osobowych

Mobilny Warsztat Samochodowy - Elektronika i Elektryka Samochodowa z dojazdem do klienta.
Kontakt do Mechanika

Zamiana 12V na 230V [RS Elektronika] #163Tym razem omówimy sobie zasadę działania przetwornic, inwerterów, zamieniających niskie napięcie 12V, z akumulatora na napięcie przemienne 230V, takie jakie mamy w domowym gniazdku.
Jeśli potrzebujecie zamówić PCB:
https://www.pcbway.com/
Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook’u:
https://www.facebook.com/RSElektronika
Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:
reduktorszumu@gmail.com
Zapraszamy także na nasz drugi kanał o tematyce audio –
Reduktor Szumu
https://www.youtube.com/user/ReduktorSzumu

Zapraszamy na stronę http://reduktorszumu.cupsell.pl do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.

Pobrane z Youtube Elektronik i Elektryk Samochodowy, Warsztat Samochodowy – Mechanik i Diagnostyka, Naprawiamy Silniki Samochodowe Warszawa, Naprawa Silników Samochodowych – Remonty kapitalne Warszawa, Wymiana radia w samochodzie, Remonty kapitalne Silników do Auta Warszawa, Elektronik Samochodowy,

49 thoughts on “Zamiana 12V na 230V [RS Elektronika] #163

 1. Akurat dość powszechne są ups z zewnętrznym akumulatorem – można podłączyć ogniwo słoneczne + regulator ładowania do akumulatora a akumulator do przetwornicy, można też podłączyć zestaw do sieci i działa jak "typowy" ups.

 2. Na prądzie z UPSa prostokątnym bez problemu działa lutownica transformatorowa, natomiast wiertarka jest w stanie się kręcić, ale wyczuwa się drgające obroty, ma też o wiele mniej siły – to samo jest np ze szlifierką, wyrzynarką – sprawdziłem to. Zdarza mi się zabierać w teren gdzie nie ma prądu lutownicę transformatorową oraz UPSa, który pełni rolę powerbanka z przechowanym prądem z gniazdka 230V 🙂

 3. Czy dla "kwadratowego" prądu napięcie liczy się tak samo jak dla sinusoidalnego? Jakie jest min./maks. w tym kanciastym prądzie?
  p.s. Nie zjedźcie mnie, jestem zielony, trafiłem przez przypadek, a coś mi świta, że nasze 230V w gniazdku ma chyba napięcie ok 325V na maks./min.

 4. Witam. Mam pytanie. Jeśli posiadam przetwornice z modyfikowanym sinusem, to czy ma to negatywny wpływ na urządzenia z zasilaczem? Pozdrawiam.

 5. Sinusoida modyfikowana to tak zwany chwyt marketingowy bo jakby nie patrzeć tak jak Reduktor Szumu wspomniał jest to sygnał prostokątny ale napięcie w sumie przemienne ale nie jest to nadal prawdziwą sinusoidą.

 6. Stąd mogę w końcu więcej bez żadnych gróźb i stresu.
  Poglądów nie zmieniam.
  Myślcie globalnie działajcie lokalnie. Właśnie robię biały wywiad uczcie się obserwując 👍👍👍

 7. nie znam się ale mam proste pytanie : ile z takiego przekształconego napięcia uzyska sie natężenia prądu?bo coś mi sie wydaje albo tylko wydaje, że to nie jest perpetum mobile i gdzieś haczyk jest. I wydaje mi sie ,że natężenie będzie malutkie w takim prądzie 230v z 12v.

 8. Hmm a jak z ładowaniem laptopa w aucie. Bo zmiana prądu stałego na zmienny żeby ten znowu został zamieniony na stały w zasilaczu jest bez sensu.

 9. Trzeba pamiętać też żeby nie popalić instalacji elektrycznej w samochodzie, chodzi mi o to że normalny użytkownik nie podłączy do akumulatora bo się na tym nie zna więc podłączy pod gniazdo zapalniczki bo taką też wtyczkę dadzą do przetwornicy.

 10. Super. 100kHz na 320V to niezly nadajnik na falach 3km
  P.s. Grube Kalle zasilajace podstawa bezpieczenstwa przeciwpozarowego inweterow pow 300W poboru
  Jakas posada na szum w glosnikach poprzez kabel AUX przy ladowaniu z samochodu ? kondensator na aternator?

 11. Panie Krzysztofie mam nurtujące mnie i zapewne nie tylko mnie pytanie jaką moc powinna mieć przetwornica aby bez problemu zasilać lodówkę np jeśli silnik agregatu z lodówki ma 150 W to ile powinna mieć przetwornica mocy ciągłej ?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!