Loading…

Mechanika Pojazdów Osobowych

Mobilny Warsztat Samochodowy - Elektronika i Elektryka Samochodowa z dojazdem do klienta.
Kontakt do Mechanika

Największa bitwa pancerna w Polsce podczas drugiej wojny światowej



W tym odcinku porozmawiamy o bitwie w której wzięło udział ponad tysiąc wozów bojowych.

Jej przebieg był niezwykle dynamiczny, obfitowała w nagłe zwroty akcji.

A przede wszystkim bitwa ta stanowiła impuls dla bardzo ważnych wydarzeń w dziejach Polski.

Zapraszamy do słuchania.

Jeżeli podoba Ci się odcinek możesz nas wesprzeć w serwisie Patronite.pl:
https://patronite.pl/Podcastwojennehistorie
Albo postawić nam symboliczną kawę w serwisie Buycoffee:
https://buycoffee.to/podcastwojennehistorie/

Zapraszamy na nasze kanały w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/Podcast.Wojenne.Historie
https://www.instagram.com/podcastwojennehistorie
https://mobile.twitter.com/WojenneH
https://www.tiktok.com/@podcastwojennehistorie

Pobrane z Youtube Elektronik i Elektryk Samochodowy, Warsztat Samochodowy – Mechanik i Diagnostyka, Naprawiamy Silniki Samochodowe Warszawa, Naprawa Silników Samochodowych – Remonty kapitalne Warszawa, Wymiana radia w samochodzie, Remonty kapitalne Silników do Auta Warszawa, Elektronik Samochodowy,

39 thoughts on “Największa bitwa pancerna w Polsce podczas drugiej wojny światowej

  1. Za czasów komuny chwalono, że Bitwa pod Studziankami była największą bitwą pancerną na ZIEMIACH POLSKICH. WYNIKA Z TEGO, ŻE CHODZIŁO IM O NAJWIĘKSZĄ BITWĘ PANCERNĄ, STOCZONĄ PRZEZ POLSKIE ZWIĄZKI TAKTYCZNE NA TERENACH DZISIEJSZEJ POLSKI

  2. Mój dziadek zawsze opowiadał że czekali jak na zbawienie na sowietów i wojsko polskie mieli już dosyć tylu lat niemieckiej okupacji,więc rzucane kwiaty na jadące czołgi to nie taki mit

  3. To podobno druga największa bitwa pancerna drugiej wojny światowej, bitwa stoczona nie w jednym miejscu ale na przestrzeni ok 50 km. Straty sięgały kilkuset sztuk po obu stronach, zachowało się sporo śladów.

  4. "Z matki Polki, a ojca Rosjanina"… co za brednie. "Nawet mówiono, że Rokossowski jest człowiek warszawskiej Woli…śmiech".
    Co tu śmiesznego? A kto mówił, że z Woli? To jakaś pomyłka, on urodził się na Pradze, a po śmierci matki przeniósł na ul.Marszałkowską, gdzie mieszkał u swojej babki Konstancji.
    Wiki podaje, że ojciec był Polakiem, matka "z rosyjskiej szlachty. jest to o tyle bzdurą, bo matka była także Polką i to patriotyczną Polką, której rodzice byli unitami i przez carat zmuszeni do przepisania na prawosławie, jednak po r.1905, gdy już było wolno przeszła na katolicyzm. Ojciec KR, zmarły w wypadku kolejowym w r.1902, leży na katolickim cmentarzu na Bródnie, a obok leży jego córka Helena zm.1982, oraz rodzina Wysockich, czyli ciotki marszałka.

  5. O naszej współczesnej historii nie możemy zapomnić, bez względu z której strony przyszła wolność. Czasami nazywana jest bitwą pod Radzyminem jest mało znana chyba z powodu przegranej w przeciwieństwie do Studzianek. Czytałem wspomnienia z gen.Bora-Komorowskiego czołgi sowieckie widziano pod Miedzeszynem, na Pragę dotarły w połowie września 1944. Materiał bardzo dobry i potrzebny w czasach zakłamywania historii.

  6. Brawo proste wyjaśnienia mitów historycznych co ciekawe podajecie informacje, które były już znane w 1990 roku ale z powodów politycznych często przekręcane.

  7. To jest po prostu doskonałe. Brakuje słów by wyrazić zachwyt. nad tym podcastem…Szkoda tylko, ze tak krótkie odcinki bo słuchało by sie i słuchało. Świetna robota panowie i błagam o "wincej".

  8. Czyli wjazd czolgu "RUDY" o numerze taktycznym 102 na Warszawska Prage Polnoc w Sierpniu 1944,, ktory nastapil w okolicach ulicy Wilenskiej ….. to byla czysta FIKCJA autora ksiazki …. bolszewika i komucha niejakiego Jerzego Przymanowskiego – wielbiciela i promotora do wprowadzenia Stanu Wojennego w PRL- przez generala "SPAWACZA" !!!!

  9. Bitwę pancerną pod Warszawą na przełomie lipca i sierpnia 1944 przedstawiacie w podcaście jako największą bitwę pancerną na terenie Polski. Co więc można powiedzieć o walkach o przełęcz Dukielską? Wydaje mi się, że sumaryczna wielkość zaangażowanych środków w operacji dukielskiej jest co najmniej zbliżona do tego co działo się pod Warszawą (Niemcy użyli nieco mniej środków, strona radziecka i czechosłowacka więcej niż pod Warszawą). Czy walki o przełęcz dukielską nie zasługują na miano bitwy? Czy można prosić o komentarz?

  10. Panowie jestem z okolic Mińska Mazowieckiego, od małego słyszałem o rozbitych czołgach w Pogorzeli, Stanisławowie czy Wołominie, bardzo chciałabym dowiedzieć się więcej o tej bitwie. Czy możecie polecić jakieś publikację na ten temat, lub może ostały się rozkazy dzienne dywizji walczącej w tym terenie. Pozdrawiam

  11. Ciekawie się słucha historii wydarzeń o swojej okolicy. W mojej miejscowości jest przekazywana historia dotycząca tej bitwy. Radziecki czołg ukryty w stodole robi zasadzkę i trafia w jeden lub dwa pojazdy/czołgi niemieckie, później się wycofuje do centrum miejscowości/skrzyżowaniu dróg i zostaje zniszczony przez własna załogę. Nie wiem czy wyniku braku paliwa czy okrążenia. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zadzwoń!