Loading…

Mechanika Pojazdów Osobowych

Mobilny Warsztat Samochodowy - Elektronika i Elektryka Samochodowa z dojazdem do klienta.
Kontakt do Mechanika

#33: Michał Langier – Funky Fluid, Warzenie Kontraktowe01:00 – Sprawa dla Alchemii
18:01 – Wywiad z Michałem Langierem z Funky Fluid
48:20 – Laboratorium o warzeniu kontraktowym

💰 Koszty Kontraktu: http://bit.ly/33DWCA8

Jesteśmy na:
📻 YouTube – http://bit.ly/31siBIB
🎤 Spotify – https://spoti.fi/2W02CAN
🎧 SoundCloud – http://bit.ly/2VMCTLY
🎶 iTunes – https://goo.gl/x4SFYk
📢 Stitcher – https://goo.gl/bXXvpK
🔊 TuneIn – https://goo.gl/aktiyA
🎙️ mp3 do pobrania z Google Drive – http://bit.ly/31q3mzW

Alchemia – Podcast o piwie
Zapraszają:
Przemek Iwanek – Piwo i Cydr
Mateusz Puślecki – Mazowiecki Oddział PSPD (pspd.org.pl) Olek Hurko – Browar Gliss / Browar Monsters (www.fb.com/browarmonsters/) Janek Gadmoski – Alderaan Brewery / Browar Monsters (www.fb.com/browarmonsters/)

Pobrane z Youtube Elektronik i Elektryk Samochodowy, Warsztat Samochodowy – Mechanik i Diagnostyka, Naprawiamy Silniki Samochodowe Warszawa, Naprawa Silników Samochodowych – Remonty kapitalne Warszawa, Wymiana radia w samochodzie, Remonty kapitalne Silników do Auta Warszawa, Elektronik Samochodowy,

12 thoughts on “#33: Michał Langier – Funky Fluid, Warzenie Kontraktowe

 1. W Krakowie nie ma prohibicji! Niech Alchemia nie wprowadza w błąd! 🙂 Po uchyleniu uchwały sklepy podpisały z miastem dobrowolne porozumienie co do ograniczenia sprzedaży alkoholu w nocy. Dobrowolne! Co więcej podpisały raptem 154 sklepy, gdzie w Krakowie jest po ok 1200 sklepów w każdej kategorii zezwolenia. Właśnie to jest dobry trend, by zamiast zakazów pewnie kwestie regulować w drodze dialogu i dobrowolności.

  Co do wywiadu Michała Lanigera! Na hurtownię nie ma koncesji, a jedynie zezwolenie 🙂

 2. Jeszcze odnośnie części o kontraktach Monstersów. Ogólnie prawda, że kontrakt w świetle prawa nie jest browarem, ale np. prawo żywnościowe w zakresie etykietowania już kontrakt traktuje jak producenta. Po drugie w kwestii braku obowiązku posiadania magazynu, to nie zmieniła się interpretacja a zmieniły się przepisy od 01.01.2019 roku.

  Listę załączników też skrócono, pisałem o tym https://browarparagraf.com/2019/02/ulatwienia-dla-browarow-kontraktowych-i-hurtowni-od-2019-roku/

  Jeszcze jest jedna kwestia, mimo pewnych wątpliwości w interpretacji przepisów, to przy hurtowni nadal konieczny jest wpis na listę zakładów kontrolowanych przez inspekcję sanitarną. IS nie robi kontroli (skoro nie ma magazynu) ale skoro obracamy żywnością to ten wpis jest wymagany.

  W kwestii formalnych – będę powtarzał to jak mantrę – umowa 🙂 podpisać umowę z browarem.

 3. Ej, jestem z Olsztyna i nie zauważyłem problemu z dostępnością piw z Kormorana.
  Mam też ciekawostkę na temat mojego miasta. Od ponad roku mamy prohibicję w godzinach 22 – 6 rano (alkoholu nie kupisz w tych godzinach w sklepie ale w barze czy restauracji owszem). Ostatnio podsumowano ten rok i okazało się, że sprzedaż alkoholu spadła tylko nieznacznie.
  W godzinach nocnych, imprezowicze jadą taksówkami do podmiejskich miejscowości żeby się zaopatrzyć i wracają.
  Mało tego, jest jedno osiedle położone na granicy miasta, a w jednym z budynków Żabka. Budynek jest poza granicami Olszyna więc kupisz tam nocą piwko a w sklepie nieopodal już nie.
  To teraz coś, co pokaże jak zaradni są ludzie. Jest pewien sklep. Przy wejściu do tego sklepu ochroniarz, kasuje za wejście pewną sumę, pod pretekstem wejścia na zorganizowaną imprezę. W środku robisz normalne zakupy, a przy kasie dostajesz rabat odpowiadający kwocie jaką zapłaciłeś przy wejściu. I wychodzisz sobie z piwkiem kupionym w czasie prohibicji.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!