Loading…

Mechanika Pojazdów Osobowych

Mobilny Warsztat Samochodowy - Elektronika i Elektryka Samochodowa z dojazdem do klienta.
Kontakt do Mechanika

Anatomia wzmacniacza cz.1 [RS Elektronika] #76Rozpoczynamy serię odcinków o budowie wzmacniacza, jego parametrach, konstrukcji, z jakich składa się on elementów.

Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook’u:

https://www.facebook.com/RSElektronika

Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:

reduktorszumu@gmail.com
http://www.youtube.com/user/UC3TAqUdZld-6B76GqrFEV8g?sub_confirmation=1 – RS Elektronika
http://www.youtube.com/user/ReduktorSzumu?sub_confirmation=1

Zapraszamy na stronę http://reduktorszumu.cupsell.pl do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.

Pobrane z Youtube Elektronik i Elektryk Samochodowy, Warsztat Samochodowy – Mechanik i Diagnostyka, Naprawiamy Silniki Samochodowe Warszawa, Naprawa Silników Samochodowych – Remonty kapitalne Warszawa, Wymiana radia w samochodzie, Remonty kapitalne Silników do Auta Warszawa, Elektronik Samochodowy,

31 thoughts on “Anatomia wzmacniacza cz.1 [RS Elektronika] #76

  1. Bardzo ciekawy odcinek. Dla uatrakcyjnienia przekazu dodałbym jeszcze w przypadku każdego wariantu wzmacniacza, także krótką prezentacje jak "gra" taki wzmacniacz. Wiadomo, że youtube i głośniki komputera nie oddadzą tego w pełni ale można by nieco przybliżyć jak brzmią konkretne zniekształcenia.

  2. Przedstawiony w tym odcinku to owy wzmacniacz na jednym tranzystorze właściwie się nie nadaje na jaki kol wiek wzmacniacz for audio, a mimo to był stosowany w latach 60 i 70 z pełnym sukcesem także w Unitrze. Przecież można dobrać punkt pracy tak aby zniekształcenia wzmacniacza były niewidoczne przez oscyloskop. A tak każdy potencjalny młodzieniec skomentuje "ale badziew".

  3. Szkoda, że nie pokazałeś jakby się zmienił sygnał na wyjściu wzmacniacza gdyby równolegle do rezystora emiterowego R4 dołączyć kondensator o odpowiedniej wartości

  4. super tłumaczenie połączone z praktyką i wpływem elementów na układ po prostu tak powinni uczyć elektroniki w szkołach 🙂 a nie wzory i charkterystyki które zaciemniają obraz istoty zaganienia. To jest bardzo potrzebne i ważne ale powinno pojawić się właśnie po takim wprowadzeniu i omówieniu ogólnym. Szkoda, że nie mozna dać więcej łapek 🙁

  5. Ciekawy kanał ale to co prezentuje Pan w tym odcinku to czysta demagogia. Można tak dobrać wartości elementów, że uzyskamy idealną sinusoidę i pożądaną wartość wzmocnienia. Ktoś mógłby pomyśleć, że mając jeden tranzystor nie móżna zbudować odpowiednio działającego wzmacniacza. To nieprawda. Chyba nie o to Panu chodziło?

  6. Witam! Posiadam 2 wzmacniacze: cambridge audio azur 351a i marantnz pm6005, 2×45 W każdy. Pierwszy pobiera 320 W mocy, a drugi 155. Wnioskuję, że obydwa są w tej samej klasie (AB). Dlaczego taka różnica w poborze mocy? Czy sprawność wynika z większej przynależności do A lub B? Który w teorii powinien lepiej zagrać? Pomijając kwestię upodobań co do brzmienia.

  7. Mimo że że pierwszy rok uczę się elektroniki i to przerabiam na lekcji to nie mogę zrozumieć tych elementów np. kondersator zbiera prąd i gdy na chwilę braknie to go wypuszcza tak samo rezystor, wiem tylko że on zmniejsza prąd ale co ma do tego wzmacniacz

Dodaj komentarz

Zadzwoń!