Loading…

Mechanika Pojazdów Osobowych

Mobilny Warsztat Samochodowy - Elektronika i Elektryka Samochodowa z dojazdem do klienta.
Kontakt do Mechanika

Dobry mechanik radzi – Samodzielna wymiana oleju silnikowego – PORADYCo należy zrobić, aby samodzielnie wymienić olej silnikowy w samochodzie? Jakie będą potrzebne narzędzia? Jak się do tego zabrać?

Oto nasz poradnik „Dobry mechanik radzi”, dzięki któremu poznacie tajniki wymiany oleju silnikowego na przykładzie Opla Merivy.

Link do tego filmu: https://youtu.be/lWhucUsSL_0

WYBÓR KIEROWCÓW
Testy, recenzje, porównania, opinie po polsku.
Motoryzacja, samochody
=================
YOUTUBE: https://www.youtube.com/c/WybrKierowców
FACEBOOK: https://www.facebook.com/WyborKierowcow/
WWW: https://www.wyborkierowcow.pl/
SUBSKRYPCJA kanału YOUTUBE: https://goo.gl/qZcLwt

Pobrane z Youtube Elektronik i Elektryk Samochodowy, Warsztat Samochodowy – Mechanik i Diagnostyka, Naprawiamy Silniki Samochodowe Warszawa, Naprawa Silników Samochodowych – Remonty kapitalne Warszawa, Wymiana radia w samochodzie, Remonty kapitalne Silników do Auta Warszawa, Elektronik Samochodowy,

28 thoughts on “Dobry mechanik radzi – Samodzielna wymiana oleju silnikowego – PORADY

 1. Dużo tu zarzutów, że źle wymieniony. Dlatego ja sam nie robię, nie umiem, a z poradnikami na jutubie daleko bym nie zajechał… Ja nawet nie wiedziałem jaki olej kupować, brałem tani zawsze, dopiero od jakiegoś czasu dbam bardziej o silnik i używam Hyundai XTeer. Niestety bez dobrego fachowca każdy z nas popełnia błędy z braku wiedzy

 2. W nowych samochodach zanim przykręci się korek spustowy należy odkręcić filtr i pozwolić aby jak najwięcej starego oleju ściekło. Po czym zakręcamy i poziom oleju ma wynosić max a nie 3/4. Miski olejowe są przygotowane do lekkiego przelania, więc to w niczym nie przeszkadza. Natomiast w czasie wysokich podjazdów czy głębokich skrętów przy ilości 3/4 może dość do niezassania oleju przez ssak i wtedy tylko się zadymi i za piszczy.
  Bardzo proszę zapoznać się z nowymi technologiami i instrukcjami producentów, bo tam są wszelkie i niezbędne informacje, na których w razie czego opierać się będzie producent, rzeczoznawca i sąd. A nie na wujku googl i mamusi wiki i cioci youtube.

 3. facet do tego sa potrzebne 2 klucze jeden do fitra , a 2 do korka od miski olejowej , i nie robi sie na goracym silniku ,, ja jestem amator samouk i lepiej wiem co robic niz Pan .. Boze zlituj sie …

 4. NIE JEST TO WSZYSTKO PRAWDA CO PRZEDSTAWIA TEN MECHANIK.PO PIERWSZE KOREK NIE POSIADA MIEDZIANY ORING TYLKO GUMOWY,PO DRUGIE NIGDY NIE ZAKRĘCAMY KORKA PRZED WYMONTOWANIEM FILTRA OLEJOWEGO,PONIEWAŻ PO WYMONTOWANIE FILTRA OLEJ JESZCZE MOŻE SPŁYWAŁ DO MISKI.

 5. Może i dobrze, źe nie ma więcej filmików z tej serii z tym panem z Motoru. W kaźdym jest mnóstwo błędów. Takie coś, jak uczył Marcin Marcina. Źeby uczyć , trzeba najpierw coś wiedzieć. A tu – kicha, kiepściutko.

 6. Może mógłby Pan doradzić. A mianowicie chodzi o Hyundai i40 1.6GDI (bezpośredni wtrysk) 2013r. auto z drugiej ręki, pod maską kartka motul x-cess 5w40, po kupnie zmieniłem na taki sam zrobiłem jakieś 4tyś, przy ok 5tyś chciałbym zmienić znowu olej. Teraz pytanie, ponieważ instrukcja zaleca Acea a5 5w30 i teraz nie wiem, czy spokojnie mogę przejść na niego, czy zostać już przy tym 5w40 skoro taki był lany, chociaż nie wiem dlaczego… Książka serwisowa dopuszcza acea a3 5w30 i 5w40 natomiast instrukcja tylko acea a5 5w40 i już sam nie wiem co robić… proszę o pomoc

 7. Panie Mechaniku jak już według Ciebie olej już sciekł z miski oleju to nie zakrecaj korka spustowego tylko idź do auta i odpal silnik bez oleju dosłownie na 5 sekund i zgaś nic się nie stanie a zobaczysz ile jeszcze oleju scieknie z tłoków prawie litr i wtedy olej jest porządnie zlany.Ribie tak od lat zawsze mam czysty olej i nie miesza się z resztkami syfu.

 8. 3:33 gdy ściekł, a nie ściekał jak w tym pokazanym na filmie przypadku! Człowieku! Gdyby już tylko kapało to rozumiem, a nie lało się jak na prezentowanym przypadku!
  Jeżeli jesteś mechanikiem i tak wymieniasz oleje w silnikach klientów, to ja mega się cieszę, że na ciebie nie trafiam…

Dodaj komentarz

Zadzwoń!