Loading…

Mechanika Pojazdów Osobowych

Mobilny Warsztat Samochodowy - Elektronika i Elektryka Samochodowa z dojazdem do klienta.
Kontakt do Mechanika

HP Pavilion 15-n025sw inspekcja płyty głównej i naprawa zasilaczaHP Pavilion 15-n025sw inspekcja płyty głównej, układu chłodzenia i naprawa zasilacza.
HP Pavilion 15-n025sw mainboard inspection and power supply repairing.

Pobrane z Youtube Elektronik i Elektryk Samochodowy, Warsztat Samochodowy – Mechanik i Diagnostyka, Naprawiamy Silniki Samochodowe Warszawa, Naprawa Silników Samochodowych – Remonty kapitalne Warszawa, Wymiana radia w samochodzie, Remonty kapitalne Silników do Auta Warszawa, Elektronik Samochodowy,

9 thoughts on “HP Pavilion 15-n025sw inspekcja płyty głównej i naprawa zasilacza

  1. Hello. Tried to repair Dell's laptop power supply which looks almost indentical to HP's. It was completely dead and found the little toroid coil (~330uH) at the input had a broken leg. I fix it by soldering a little piece of wire. Now it powers up but the output voltage measured with DMM is ~16v dropping to ~10v and vice versa. Middle pin had 12v constantly. Big filter and output caps are ok. Can you please tell me where might be the problem?

  2. Witam!!Profesjonalizm przy naprawie laptopa i zasilacza!!troche glos jest za cichy!!Film z pokazem okey!!Wiadomo firma HP stosuje niekonwencjonalne rozwiazania powoduje to troche utrudnienia przy naprawie sprzetu!!

  3. Jeszcze jedna uwaga – na wyściu zasilacza kondensatory też są ważne, poniewaz jak padną, zasilacz potrafi podać tak dużą szpilkę, że może ubić zasilaną elektronikę, albo aktywować stosowne zabezpieczenia. Swoją drogą wszelakie zasilacze impulsowe mają to do siebie, że cierpią na chorobę kondensatorową. Niestety częstotliwość z jaką takie zasilacze pracują, jak i warunki temperaturowe nie wpływają korzystnie na ich żywotność. Poza tym też do żywotności swoje 5 gr. dokłada jakość… Niestety im niższej jakości/tańszy kondensator, tym szbciej padnie – tym bardziej taki zasilacz laptopowy gdzie jest zamknięty w hermetycznej puszcze, która bardzo mocno ma utrudnione oddanie ciepła…Szczerze mówiąc już tak dużo ATX-ów do pc-ta się nanaprawiałem, że głowa mała i przyznać muszę, że zdecydowana większęść miała problem z kondensatorami, albo przebitymi kluczami i po wymianie np. kluczy, ew. kondensatora za mostkiem, ew. samych kondensatorów zasilacz z marszu wstawał.

  4. A co może być przyczyną że napięcie wyjściowe na wyjściu skacze? Od 19.15V do 18.80V . Skacze cały czas góra dół, góra dół. Po podłączeniu do laptopa kontrolka na płycie glownej zaświeca się i gaśnie tak jak to napięcie pewnie jest podawane. Kabel zasilający do laptopa odlutowalem, więc go wykluczam. Co to może być?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!