Loading…

Mechanika Pojazdów Osobowych

Mobilny Warsztat Samochodowy - Elektronika i Elektryka Samochodowa z dojazdem do klienta.
Kontakt do Mechanika

JAK LUTOWAĆ PRZEWODY? Lutowanie przewodów | ForumWiedzyZobacz jak lutować przewody. Nigdy za pierwszym razem nie wychodzi dobrze, trzeba kilka razy próbować, zanim będzie dobrze, czyli trzeba nabrać praktyki.

Warto mieć przedstawione przedmioty, by móc lutować szybko i sprawnie. Co do lutownicy, nie kupujcie w markecie taniej, kupcie dobra lutownice, np. LUTOLA 100W i będziecie zadowoleni.

Można też lutować na inne sposoby, np. nagrzewamy przewód i cynę nakładamy na przewód gorący, jednak często spalimy izolacje, a to wygląda okropnie, stąd jeśli nie masz doświadczenia, ta metoda na początek jest rewelacyjna i prosta, a potem możesz eksperymentować z innymi opcjami.

👊 SUBSKRYBUJ FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał „ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam
#Lutowanie #Spoiwo #Przewód #ForumWiedzy #Informacja #YouTube

Pobrane z Youtube Elektronik i Elektryk Samochodowy, Warsztat Samochodowy – Mechanik i Diagnostyka, Naprawiamy Silniki Samochodowe Warszawa, Naprawa Silników Samochodowych – Remonty kapitalne Warszawa, Wymiana radia w samochodzie, Remonty kapitalne Silników do Auta Warszawa, Elektronik Samochodowy,

23 thoughts on “JAK LUTOWAĆ PRZEWODY? Lutowanie przewodów | ForumWiedzy

 1. Super odcinek 👍
  Przydatna wiedza 🙂
  Masz rację, mam identyczną lutownicę kształtem, tylko z innej firmy z marketu i jest niestety słabej jakości.
  Raz grzeje super, ninnym razem trzeba docisnąć grot np do blatu żeby zaczął grzać.
  Trzeba będzie jednak kupić lepszą lutownicę 😉😃

 2. Tak się NIE lutuje!!! Zobaczcie sobie jak to robić na kanał "Reduktor Szumu". Najpierw grzeje się przewód lutowany (wcześniej pokryty kalafonią) grotem lutownicy i potem się przystawia do niego cynę – ale do przewodu nie do grota!

 3. Mam lutownice za 30zl z biedronki. Bardzo długo się grzeje. Jest regulacja grzania, hie wiem do czego. Może mi ktoś wyjaśni? Kolejna rzecz, dlaczego podczas topienia cyny niebardzo chce się kleić do grota? Co robię źle?

 4. Cześć! Mam pytanie. Tutaj na filmie super wychodzi Ci lutowanie. Natomiast gdy ja lutuję lutownicą taką jak Twoja tylko, że Yato, która nagrzewa się bardzo szybko, to nawet na najmniejszej temperaturze cyna tak jakby idzie w górę "nitki" cyny i robi się bąbel na końcu nitki. Jak już spadnie taki bąbel na grot, to zlatuje z grota. Jak uda mi się już zaaplikować cynę na żyłę to muszę mega uważać bo robi się praktycznie od razu bąbel na żyle, który płynie wzdłuż żyły zamiast zostać w miejscu. Nie wiem co robię źle z tym aplikowaniem cyny na grot, że ona z niego spada, oraz że sama cyna idzie w górę cyny aż zrobi się bąbel, który dopiero spada na grot, który to spada mi z grotu 😉 Z góry dzięki za porady i pozdrawiam!

 5. Moja pewna Historia o lutowaniu: Kiedyś miałem taką przygodę z lutowaniem w ziołem lutownicę transformatorową od swojego brata była cyna i kalafonia ale nie dałem rady nic zlutować ponieważ grot mi zaśniedział a transformator się grzał i co się okazało że kalafonia się spala i robi się z niej węgiel ja z tego lutowania normalnie zrezygnowałem bo to mnie bardzo męczyło potem kiedy syn mojej kuzynki zaczął sobie lutować kwasem solnym druciki i to mu się udawało ale kwas nadaje się tylko do blach ja później wziąłem tatusiową lutownicę cynę do blachy kwas i zacząłem lutować małe odpady blachy i tak mi się dobrze wtedy lutowało że aż mnie to normalnie wciągało i chciałem jeszcze raz lutować a potem jak już był Internet oglądałem filmy i mogłem ocenić wtedy że kalafonia to nic dobrego. Ja sam nie testowałem pasty lutowniczej ale sobie myślę że może by była lepsza, i czy by lepiej było zrezygnować z kalafonii i za stosować pastę lutowniczą do Elektroniki.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!