Loading…

Mechanika Pojazdów Osobowych

Mobilny Warsztat Samochodowy - Elektronika i Elektryka Samochodowa z dojazdem do klienta.
Kontakt do Mechanika

Naprawiamy Yamahę CR-1020 [Reduktor Szumu] #218



Na warsztacie, naprawiamy, tym razem sprzęt firmy Yamaha, duży amplituner CR-1020.
Oprócz naprawy, oczywiście opis konstrukcji, ocena brzmienia i rady, czy warto kupić.

Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook’u:
https://www.facebook.com/ReduktorSzumu/
Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:
reduktorszumu@gmail.com
Zapraszamy także na nasz drugi kanał o tematyce szeroko pojętej elektroniki – RS Elektronika
https://www.youtube.com/channel/UC3TAqUdZld-6B76GqrFEV8g
Zapraszamy na stronę http://reduktorszumu.cupsell.pl do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.

Pobrane z Youtube Elektronik i Elektryk Samochodowy, Warsztat Samochodowy – Mechanik i Diagnostyka, Naprawiamy Silniki Samochodowe Warszawa, Naprawa Silników Samochodowych – Remonty kapitalne Warszawa, Wymiana radia w samochodzie, Remonty kapitalne Silników do Auta Warszawa, Elektronik Samochodowy,

27 thoughts on “Naprawiamy Yamahę CR-1020 [Reduktor Szumu] #218

  1. Odcinek świetny co już jest znakiem firmowym RS, jeszcze parę lat i doczekamy się może (myślę zupełnie serio) małej manufaktury RS – audio.
    Jakieś początki już były, bardzo podobał mi się wzmacniacz słuchawkowy, i szkoda że nie można go kupić w takiej formie jak mogliśmy zobaczyć na filmie (obudowa etc.) bo do samodzielnego montażu brak mi talentu i wiedzy w kwestii elektroniki.
    Pozdrawiam, komentarz może nie do końca dotyczy filmu pod którym widnieje. 🙂
    No i czekamy na odcinek o historii firmy Yamaha związanej z działem urządzeń audio.

  2. Według mnie loudness w Yamaha to, dla osób lubiących tą korekcję, 1) volume dla nocnego odsłuchu. Wowczas podstawowy volume (nie mający związku z loudness) nie jest wogóle ustawiany ponizej średniej dziennej głośności. Zalety: loudness niezależny od SPL kolumn, poziomu napięcia źródła, rozłożenie eksploatacji na dwa potencjometry. 2) Inna funkcja pokrętła loudness to płynny chwilowy "przycisk" -30 dB. 3) W nowszych amplitunerach np RX797 można tak ustawić, że wyłączenie PureDirect daje funkcję stałego, ale konfigurowalnego tłumika z loudness.

  3. Posiadam Yamahę C-60 i odnośnie sterowania Loudness to jest to jednak nieco inaczej w moim odczuciu niż na rysunku. Porównując z tą samą funkcją w innych wzmacniaczach ona także reguluje tony niskie i wysokie (do nastawy 1-2 na C-60, niżej nie korzystam). Inne wzmacniacze z moich doświadczeń "tłumiły" tak jak na rysunku głównie "środek" i trzeba było regulować pokrętłem głośności ale tutaj aby nieco zmniejszyć propagację "efektów kinowych" do sąsiadów wystarczy lekko przekręcić tym pokrętłem ale nie odczuwam potrzeby regulacji głośności. Być może jest to moje subiektywne odczucie. Krzywe działania tej funkcji są w instrukcji do C-60, którą łatwo odszukać. Można by się pokusić o porównanie na jakimś AP System One jak rzeczywiście działa ta funkcja w Yamaha i u innych producentów. Pozdrawiam, KM

  4. Mam od 10lat Yamaha A-760 II jestem zadowolony, ale nie mam zbytnio doświadczenia w odsłuchach (kilka pioneerow, kilka marantzow, denonki). Słucham go standardowo z podlogowkami DIY 2x 13/50 + gdwk 10/80/19.
    Yamaha kontroluje 6ohmowe głośniczki dosyć sporej mocy jak na 13cm, jestem zadowolony z tego zestawu, brzmi jakby był gdzieś schowany mały subwoofer, brzmienie kolumn raczej ogranicza zdolności wzmacniacza, ale nadrabiają cena (700zl para) i pazurem jak potrzeba. Teraz myślę nowy sprzęt salonowy OpenBaffle 15" selenium + 18" stx na monobloku + głośnik wstęgowy b&g neo 8 pdr
    Dajcie znać co myślicie o tym sprzęcie 🙂

  5. Po obejrzeniu tego filmu zacząłem czytać szukać coś o tym modelu a w końcu kupiłem Yamahę CR-2020 Brzmi świetnie ta Yamaha ,wcześniej używałem amplitunera Saba Ultra Hi-Fi 9241

  6. Reduktorze, czy była by szansa kiedyś coś nagrać o Sanyo? Mam wrażenie, że jest trochę przemilczana. Jakby co to jakiś sprzęt do odcinka mogę dostarczyć 🙂 (amplituner JCX 2400KU)

  7. Taka rdza lub zmiany na metalowych elementach bądź przewodach powstałe są w wyniku zjonizowanego powietrza w pobliżu kondensatora strojeniowego. Temat sprawdzony – już nie raz przeze mnie. Tego efektu nie ma gdy mamy do czynienia z kondensatorem obudowanym.

  8. loudnes… dla mnie fajna sprawa, określasz barwe dzwieku na danym poziomie głośności jak Ci się podoba,nie jest wymuszony ani odcinany… dajesz głośniej o 1/3 vol a loudnes o 1/4 w przeciwną stronę lub nie ruszasz w cale, za każdym razem ten sam dźwięk nic nie znika nic nie odcina jak niektóre diory gdzie ten filtr zwany kontur PIER….. cały dzwiek. Mnie sie to osobiście podoba bo mam wpływ na jego korekcje a nie jest on wymuszony przez myśl technologiczna. A co do diory fajnie graja, ale w niektórych modelach filtr potrafi zniesmaczyć.

  9. zdravím z česka přímo z morawy pěkně vysvetlené a proč tomu tak fiziologicky je? Když na reálném poslechu živé hudby není třeba kompenzace kmitočtové chrakteristiky, aby byla vnímaná hudba kmitočtově vyrovnaná?

  10. Dzień dobry,
    Chciałem odnieść się do czyszczenia przełączników i potencjometrów.
    W chemii do srebra, której ja używam można moczyć ścieżki oporowe nawet całą noc i nic im nie będzie, natomiast nie ma to sensu.
    W odcinku z Marantz'em PM-14 wspomniał Pan przy czyszczeniu, że cytuję – "CIFy nie działają".
    Ja osobiście nie znam nic lepszego niż właśnie CIF lub coś podobnego o delikatnych właściwościach ściernych. Pasta do zębów ścierna jest świetna oraz do odtłuszczania kuchenne degreassery. Nie ma nic lepszego i tańszego. Do tego ciepła woda, płyn do naczyń.
    Tymi specyfikami czyszczę wszystko. Obudowy, przełączniki, potencjometry, a nawet całe płytki PCB moczę na końcu w wodzie, kiedy są częściowo rozmontowane i nie na na nich nic, czego nie można myć.
    Do tego kompresor do suszenia i wydmuchiwania wody nawet z uzwojeń cewek, które schną natychmiast. Najlepiej z reduktorem, ale nie szumu, a ciśnienia, aby niektórych rzeczy nie rozwalić dziesięcioma barami.
    Polecam wypróbować.
    Wspomnę jeszcze o pastach polerskich do samochodów, też czyszczą na igłę, a łatwo zmywają się wodą i ich gradacja nie powoduje zniszczeń np. powłok srebrzonych.
    Do tego wszystkiego szczoteczka do zębów. Mam też taką że skróconym wlosiem. Jest sztywna, a z CIFem bierze każdy syf.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!