Loading…

Mechanika Pojazdów Osobowych

Mobilny Warsztat Samochodowy - Elektronika i Elektryka Samochodowa z dojazdem do klienta.
Kontakt do Mechanika

Prostownik impulsowy ładowarka samochodowa do akumulatoraProstowniki samochodowe: https://www.motoautko.pl/pol_m_Akcesoria-samochodowe_Akcesoria-zimowe_Prostowniki-9665.html

Prostownik impulsowy służy do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Jest bezpieczny i łatwy w obsłudze. Poznaj wszystkie cechy tego typu produktów.

Jak działają prostowniki impulsowe?

Posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe, oraz zabezpieczenie przed przeładowaniem zapewniające odłączenie po pełnym naładowaniu akumulatorów. Pozostawienie ładowarki podłączonej do akumulatora nawet przez kilka dni nie grozi przeładowaniem i jest bezpieczne.

Jak bezpiecznie używać ładowarki samochodowej do akumulatora?

Nie należy ładować ogniw pierwotnych (nieładowalnych). W czasie ładowania ze względu na powstające gazy wybuchowe ładowarka samochodowa do akumulatora ładowarka musi znajdować się z dala od otwartego ognia lub źródła iskier. Przed rozpoczęciem ładowania zapoznaj się z instrukcją obsługi. Przed podłączeniem lub odłączeniem akumulatora odłącz ładowarkę od zasilania sieciowego. Pamiętaj o tym, by zapewnić odpowiednią wentylację. Przed rozpoczęciem ładowania nie zapomnij również o sprawdzeniu, czy napięcie i prąd wyjściowy ładowarki są odpowiednie do ładowania akumulatora. Nie używaj ładowarki w sytuacji, gdy biegunowość wyjściowa nie odpowiada biegunowości obciążenia. Prostowniki impulsowe przeznaczone są tylko do użytku wewnątrz pomieszczeń.

Czym charakteryzują się prostowniki impulsowe?

Automatyczny tryb ładowania to główna cecha prostowników impulsowych. Ładowarki samochodowe do akumulatora zapewniają ochronę źródła energii elektrycznej pojazdu przed przeładowaniem, dlatego nie musisz obawiać się o to, że pozostawiony przez dłuższy czas pod prądem akumulator straci swoją żywotność. Po odłączeniu od źródła zasilania, akumulator pozostaje naładowany w pełnej pojemności. W trakcie ładowania nie musisz pilnować urządzenia, ponieważ jest w pełni automatyczne. Proces ładowania przebiega w dwóch stopniach.

Wymiary

Ładowarki samochodowe do akumulatorów charakteryzują się znacznie mniejszymi wymiarami oraz niższa wagą niż klasyczne prostowniki. Dlatego podczas używania nie zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu i nie przeszkadzają w czynnościach wykonywanych na co dzień w domu lub garażu, a podczas przechowywania nie zagracają szafy lub innych miejsc przechowywania.

Konstrukcja

Ładowarki są wykonane w sposób solidny i trwały. Zapewnia im to dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Pobrane z Youtube Elektronik i Elektryk Samochodowy, Warsztat Samochodowy – Mechanik i Diagnostyka, Naprawiamy Silniki Samochodowe Warszawa, Naprawa Silników Samochodowych – Remonty kapitalne Warszawa, Wymiana radia w samochodzie, Remonty kapitalne Silników do Auta Warszawa, Elektronik Samochodowy,

2 thoughts on “Prostownik impulsowy ładowarka samochodowa do akumulatora

Dodaj komentarz

Zadzwoń!