Loading…

Mechanika Pojazdów Osobowych

Mobilny Warsztat Samochodowy - Elektronika i Elektryka Samochodowa z dojazdem do klienta.
Kontakt do Mechanika

Przestrajanie odbiornika UKF na pasmo lotnicze (airband receiver)UWAGA! odbiornik działa tylko w pobliżu lotnisk! Każdy skaner radiowy będzie od niego lepszy. To jest tylko szybki i tani sposób na odbiór pasma lotniczego, przedstawiony na konkretnym odbiorniku dostępnym w kraju.
Dla przypomnienia: dostępny jest w ofercie Makro (przynajmniej w Łodzi) za 27zł.
Powodzenia 🙂

Pobrane z Youtube Elektronik i Elektryk Samochodowy, Warsztat Samochodowy – Mechanik i Diagnostyka, Naprawiamy Silniki Samochodowe Warszawa, Naprawa Silników Samochodowych – Remonty kapitalne Warszawa, Wymiana radia w samochodzie, Remonty kapitalne Silników do Auta Warszawa, Elektronik Samochodowy,

31 thoughts on “Przestrajanie odbiornika UKF na pasmo lotnicze (airband receiver)

  1. Kolego miły, dziękuję za film Już jakiś czas temu zafascynowałem się tematem min. przez Twój film. Teraz jako totalny amator szukam info wszędzie. Zrobiłem podobną rzecz met. prób i błędów z jakimś radiem z marketu( zabawa cewkami, trymerem) udało się ale… na fm na 118 +,- słuchałem Balice, Mielec oraz Okęcie. Potem coś się zpier….ale czemu na fm szło to nie wiem. Na am nie udało mi się ustawić bo radio było walnięte. Postaram się na innym pobawić ale czasu trochę brak. Proszę o jakieś wskazówki, jeżeli możesz. Z góry dzięki. Pozdrawiam. (Lucas)

  2. Koledzy mnie sie pytaja, jak sie ma zjawisko Dopplera do uzywanego w lotnictwie systemu modulacji AM, skoro modulacja FM bardziej odporna na zaklocenia i zapewnia bardziej czysty odbior, zwlaszcza, ze anteny samolotu w powietrzu i wiezy kontroli lotow (czy innych samolotow w powietrzu) widza sie wzajemnie?

  3. A co z detektorem tez wypadaloby zmienic na AM. Ktos sie pytal o Doplera.na AM ie sie nie wyczuwa. A ta modulacja jest najbezpieczniesza i jeszcze dlugo bedzie w uzyciu.nadajniki maja max 50w (obszarowki lub APP lub Atis) .moc sie ustawia na tyle ile potrzeba.Na TWR daje sie mniej bo tam sa mniejsze dystanse. Przypadkowo tu trafilem, pozdrawiam kolegow- specjalista od radiokomunikacji lotniczej z Balic.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!