Loading…

Mechanika Pojazdów Osobowych

Mobilny Warsztat Samochodowy - Elektronika i Elektryka Samochodowa z dojazdem do klienta.
Kontakt do Mechanika

Radioodbiornik Romans | #45 [Ciekawostki]Wesprzyj kanał ► http://patronite.pl/ElektroPrzewodnik

W tym odcinku zajrzymy we wnętrze starego radia oraz spróbujemy je jakoś unowocześnić

Moduł TEA5767 na ebay.com
http://goo.gl/INRnQb

Schemat podłączenia i przykładowy program
http://goo.gl/gpbnPw

Schemat radoodbiornika Romans
http://goo.gl/eEHz5H

Wesprzyj rozwój kanału:
Zostań patronem ► http://patronite.pl/ElektroPrzewodnik
Kup koszulkę ► http://ElektroPrzewodnik.90.pl/
Odpowiedzi na elektroniczne pytania szukaj na ► http://ElektroOpornik.pl/

————————
Music:
Kevin MacLeod – Beach Bum
Marcus Neely – Inspirational

Pobrane z Youtube Elektronik i Elektryk Samochodowy, Warsztat Samochodowy – Mechanik i Diagnostyka, Naprawiamy Silniki Samochodowe Warszawa, Naprawa Silników Samochodowych – Remonty kapitalne Warszawa, Wymiana radia w samochodzie, Remonty kapitalne Silników do Auta Warszawa, Elektronik Samochodowy,

29 thoughts on “Radioodbiornik Romans | #45 [Ciekawostki]

  1. [ " obwody rezonansowe , postaram się jeszcze o tym opowiedzieć " ] – człowieku , ty nic nie opowiadaj , ty idż się leczyć – ! . Im szybciej to zrobisz , tym lepiej dla przyszłych pokoleń – ! ! ! .

  2. Właśnie trafiła mi się Serenada II niestety stan jest dosyć średni a moje doświadczenie z są technologią żadne. Jestem jednak zdeterminowany przywrócić ją do stanu świetności więc każda wskazówka/rada jest baaaardzo mile widziana.

  3. Na początku podłożyłeś muzyczkę. Choć oko magiczne nie świeciło.Więc to nie radio grało.A potem pokazujesz na filtry pośredniej częstotliwości , i mówisz że to kondensatory elektrolityczne Puknij się>>>> komu te bajki A i to duże napięcie żarzenia lamp, na co zwrócił uwagę BAQPL Więc trudno łapa w DÓŁ

  4. Autor jest młody i często nie ma pojęcia co opowiada o odbiornikach lampowych. Robi błędy w znajomości tych właśnie radioodbiornikach . Ten akurat, to bardzo prosty aparat średniej klasy. W Polsce produkowane były też radia wysokiej klasy a ich jakość była dobra. O tym można by pisać bardzo długo. Polska, nie mówiąc o telewizorach wytwarzała dużo różnych radioaparatów, w tym także radioadaptery, radiomagnetofony i inne chybrydy. O ile pamiętam, to mieliśmy takie wytwórnie jak Diora , Unitra Tonsil i chyba najlepszą z nich Radmor oraz inne współpracujące z nimi zakłady.

  5. Radzę się do uczyć, a następnie nagrywać film.Po co jeszcze niszczyć odbiornik! Jak nie umiesz naprawić to oddaj w dobre ręce. Miejmy szacunek do własnej myśli technicznej!

  6. To radio bardzo przypomina mi radio Menuet (choć tamto miało jeszcze gramofon na górze) w starszej wersji bez UKF, które ojciec kupił w 1963 roku – a ja do dziś żałuję, że w idealnym stanie oddałem je w 1973 roku szkolnemu koledze, który mieszkał w internacie.

  7. Totalne bajdurzenie.Cewkami przestrajamy na dzisiejsze częstotliwości???Z długich na długie i tak dalej???Przyciski??Solidny przełącznik klawiszowy.Dobrze byłoby coś wiedzieć na temat,o którym się mówi.

  8. nie wiem o co chodzi z tym mp3, i radiem, ale kilka uwag o technologii obecnej. Radyjka spotykane(np. z gazetami;-)) zwykle maja słabą czułość, zżerają baterie i fatalne tandetne gniazda mini jack, które psują się po kilku chwilach. Czułość radia do "w środku dużego miasta". Dla kontrastu kupiłem(nie tylko) nowe radio kieszonkowe PHILIPS AE 1530, wiedzę ceny 80 do 150 złotych. Kupiłem nowe za grosze. Wyszukuje dużą, największą ilość stacji. Niestety ma jeden głośnik, mono. W ogóle dużo teraz drogich odbiorników, DAB+ z jednym głośnikiem mono- szok. Przoduje w tym jak sądzę firma Dual i Niemcy. Niektóre telefony, smartfony mają radio, dość dobre, różne, ale przeszkadza procesor telefonu, czy ładowarka. I niestety nie mają gniazda do podłączenia anteny na dachu- ciągłe zmiany.

  9. Taka mała poprawka, lampy wymagają dużego napięcia pracy, ale żarzenie to zaledwie kilka wolt, 1:42 to co tam wskazujesz to filtry (takie do kręcenia z cewkami) a kondensator bardzo wizualnie podobny widzimy z tyłu – 2x50uf w aluminiowej obudowie i kondensatory elektrolityczne to nie te ziemniaczane, te ziemniaczane są od spodu, inaczej trochę wyglądają i są osiowe. To koniec poprawek, super film, tylko doprecyzować i na 6+, pozdrawiam 😀

  10. Radzę nie wkładać tego chiństwa w tą obudowę, ja na Twoim miejscu przywrócilbym ten odbiornik do pełniej sprawności, a zbudowanym dodatkowy odbiornik FM bez wzmacniacza i podłączyl do wejścia gramofonowego, oryginalny odbiornik i UKF oraz piękne lampowe brzmienie 😉

Dodaj komentarz

Zadzwoń!