Loading…

Mechanika Pojazdów Osobowych

Mobilny Warsztat Samochodowy - Elektronika i Elektryka Samochodowa z dojazdem do klienta.
Kontakt do Mechanika

Żniwa w warsztatach samochodowychWłaściciele warsztatów zacierają ręce. Sroga zima to dla nich okres żniw. Nie wszyscy kierowcy odpowiednio przygotowali swoje auta na siarczyste mrozy. W wielu przypadków pomoc specjalistów jest niezbędna.

Wielu właścicieli samochodów nie zatroszczyło się o swoje auto odpowiednio wcześnie. Teraz może być za późno.

– To trzeba robić przede wszystkim przed zimą, a nie w momencie jak to wszystko zamarznie. Przed sezonem zimowym należy w dieslu wymienić filtr paliwa, filtr powietrza. Zanim się zaczną mrozy trzeba dolewać dodatek, przeciw wytrącaniu się parafiny. Wskazana jest wizyta w warsztacie, elektromechanicznym warsztacie, żeby sprawdzić akumulator – radzi Mariusz Piotrowski z Auto Serwis Łukasiewicz w Warszawie.

Z tak niską temperaturą nie radzą sobie również akumulatory w samochodach z silnikiem benzynowym.

– W benzynowych łatwiej jest auto uruchomić. Mankamentem najczęściej jest słaby akumulator, ewentualnie woda w paliwie, która rzadko się zdarza, ale jak zamarznie to jest problem. Ale benzynowe są rzadziej. W tej chwili 90 proc. aut, które mają problem z uruchomieniem mają silniki diesla – podkreśla Mariusz Piotrowski.

Pomoc specjalistów w takim przypadku to koszt ok. 60 zł. Można próbować radzić sobie z problemem na własną rękę, ale nie wszystkie znane metody zalecane są przez mechaników.

– Na pewno odradzałbym przy takich niskich temperaturach odpalanie na tzw. sznurek, czyli z zaciągu. Wszystkie elementy w samochodzie są zmarznięte, jest gęstszy olej, większe opory toczenia. Odpalanie z zaciągu auta może spowodować zerwanie paska rozrządu lub inne uszkodzenia, które nieodwracalnie mogą uszkodzić auto – ostrzega Piotrowski

Kierowcy z utęsknieniem czekają na ocieplenie. Ale również wtedy powinni poświęcić trochę uwagi odpowiedniej pielęgnacji samochodów.

– Warto po sezonie zimowym udać się na specjalistyczną myjnię, która myje podwozie i warto zabezpieczyć auto od spodu. Chlorki, które używane są do odsalania i do utrzymania nawierzchni dróg w odpowiednim stanie, bardzo niszczą podwozie i elementy zawieszenia – mówi współwłaściciel jednego z warszawskich serwisów samochodowych.

Pobrane z Youtube Elektronik i Elektryk Samochodowy, Warsztat Samochodowy – Mechanik i Diagnostyka, Naprawiamy Silniki Samochodowe Warszawa, Naprawa Silników Samochodowych – Remonty kapitalne Warszawa, Wymiana radia w samochodzie, Remonty kapitalne Silników do Auta Warszawa, Elektronik Samochodowy,

2 thoughts on “Żniwa w warsztatach samochodowych

Dodaj komentarz

Zadzwoń!